Studia prawnicze i adwokackie

Wielu studentów prawa marzy o karierze adwokata. Każdy zdaje sobie sprawę, że  droga na sam szczyt jest trudna, a oprócz pięciu lat studiów czeka go także aplikacja, która wcale nie jest łatwa. Do tego dochodzi także cała masa praktyk, które muszą być wykonywane praktycznie na każdym roku studiów tak, by dzięki swojemu doświadczeniu móc wyróżnić się wśród pozostałych aplikantów i studentów.

Nie można zaniechać także zajęć na uczelni, gdyż to one decydują o wiedzy. Dobry prawnik Kraków uważa za najlepsze miasto do działania. Nie przeraża go duża ilość adwokatów i radców prawnych na rynku. Dobry prawnik zna swoje miejsce na rynku, ponieważ wie, że jest dobry. Nie powinien się martwić o to, że ktoś zabierze mu pracę. Ciężka praca na praktykach oraz przy uczeniu się z pewnością popłaci. Prawnik, który oprócz obowiązkowych pozycji poświęcał swój czas także na inne książki o tematyce prawniczej na pewno będzie bardziej konkurencyjny w gąszczu nowych adwokatów. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że coraz częściej ludzie decydują się na usługi radcy prawnego, który jest bardzo konkurencyjny w stosunku do adwokata.

W zasadzie ich zadania pokrywają się, co tylko poszerza konkurencyjność. Do tego radca prawny może także nawiązać stosunek pracy, jakiej to możliwości jest pozbawiony adwokat. Nie jest to powodem do zrażania się. Prawdziwy adwokat nie boi się takich wyzwań. Wygrane sprawy mówią za niego. Nauczony logicznego myślenia i umiejący odpowiednio wybierać poszczególne przepisy wie co jest dobre dla jego klienta. Sam stosunek do klienta także jest bardzo ważną sprawą. Powinien stać on na najwyższym poziomie, a klient powinien mieć poczucie bezpieczeństwa. W końcu brak zaufania może być przecież podstawą do wypowiedzenia adwokatowi pełnomocnictwa. Jednak dobry prawnik nie boi się tego, bo wie, że żaden klient go nie opuści. Dlatego każdy kto studiuje prawo powinien uczyć się ponad miarę, tak by w przyszłości być tak dobrym jak jego mentorzy. To ciężka droga, ale na pewno opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *